BlitzWolf®BW-V8 FHD Projector

Rôznych projektorov som už vyskúšal za posledné roky niekoľko, hneď viacero s cenovou do 100€, najviac mi však učaroval Xiaomi Projektor ktorý využívam dodnes. Tentoraz sa ku mne dostal LED projektor BlitzWolf®BW-V8 FHD s natívnym rozlíšením 1080p, svietivosťou 9800 lumenov a 480 ANSI, čo sú parametre pre túto cenovú reláciu do 100€ s kupónom takmer neuveriteľné.. Projektor si poradí s konverziou až 4K, obsahuje operačný systém Android a je prepojiteľný s viacerími zariadeniami naprieč domácnosťou..

Projektor došiel z Čínskeho skladu Banggood kuriérskou službou paketa za cca 2 týždne od objednania. Ako vždy bol veľmi dobre zabalený a dorazil bez najmenšieho poškodenia. Rozmery projektora sú 215*170*86mm a s váhou 1.24kg patrí k menším projektorom, jeho prenos či už v rámci domácnosti alebo aj mimo nej tak nebude robiť nikomu žiaden problém.

Projektor obsahuje viacero portov pre zapojenie slúchadiel, zvukový vstup, slot na pamäťovú kartu s podporou do 64GB, USB konektor pre pripojenie USB kľúča alebo HDD, HDMI 1.4 konektor cez ktorý je možné pripojiť herné konzoly, notebook, TV Stick a nespočetné množstvo ďalších zariadení.. Navrchu projektora sa ďalej nachádza aj tlačidlo nastavenia Keystone korekcie, pomocou ktorého viete Projektor zaostriť jeho posúvanie napravo alebo naľavo na práve premietanú plochu.

Projektor je poháňaný procesorom Allwinner H713Quad-core ARM Cortex-A53 a grafickým procesorom ARM Mali G31 MP2 ktorý sa používa väčšinou do tabletov a telefónom a poskytuje kompromis medzi výkonom a nízkou spotrebou. Projektor má spotrebu 70W, je teda možné ho napájať aj napríklad externou solárnou stanicou mimo elektrickú sieť.. Projektor dokáže premietať na vzdialenosť 1.5m – 4.8m s veľkosťou obrazu od 50″ do 200″. O pripojenie sa stará Wifi s podporou 2.4Ghz aj 5GHz. O ozvučenie sa stará 5W HiFi reproduktor. Nájdeme tu aj bluetooth 4.2 pripojenie.

Projektor celkovo pôsobí dobrým dojmom, obraz je v poriadku, čistý, ostrý a v tme je naozaj dobre sledovateľný. Čo sa mu dá vytknúť je neprítomnosť Sk/Cz jazyka, na výber ich pritom je veľa, našinec tak využije prítomnosť len poľštiny alebo angličtinu. Ďalšia vec je chýbajúca aktualizácia, posledná tam je z februára 2022 a automatické vyhľadávanie ďalšiu nenašlo, ide o custom systém Android TV.. Nechýbajú však obľúbené aplikácie ako Youtube alebo Netflix, ďalších niekoľko tisíc je dostupných na stiahnutie..

Aktuálny Kupón na projektor nájdete tu:

https://nakupyzciny.sk/blitzwolfbw-v8-fhd-projector-lcd-led/